
Usługi
W Marinie Zdrowia dbamy o najwyższą jakość terapii, dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Poniżej przedstawiamy szczegółowy cennik naszych usług rehabilitacyjnych, obejmujących fizjoterapię, logopedię i neurologopedię oraz specjalistyczne zabiegi wspierające powrót do pełnej sprawności. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy i pomożemy wybrać najlepszą terapię!
Opis usługi.
Wykorzystująca działanie fal radiowych celu przyspieszenia regeneracji i zmniejszenia bólu.
Mająca na celu poprawę krążenia, odprężenie mięśni, zmniejszenie bólu i napięcia.
Ćwiczenia ruchowe w izolacji bądź z użyciem sprzętu, dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Program terapeutyczny, który skupia się na przywróceniu sprawności fizycznej po doznanym urazie.
Polegająca na odtwarzaniu i doskonaleniu ruchów, funkcji chodu, równowagi i koordynacji.
Fizjoterapia dzieci z wadami postawy, zaburzeniami
rozwojowymi, a także rehabilitacja wcześniaków i noworodków.
Terapia wykorzystująca prądy impulsowe małej częstotliwości, mająca na celu odzyskanie sprawności mięśni i prawidłowego funkcjonowania nerwów. Polecana przy bólach, zaburzeniach czucia, niewłaściwej pracy mięśni.
Przełomowa technika w leczeniu tendinopatii polegająca na zastosowaniu modulowanego prądu elektrycznego bezpośrednio na uszkodzonej tkance miękkiej, za pomocą igły do akupunktury, wywołującego regenerację tkanki.
Trening chodu, dzięki któremu pacjenci ze zmniejszoną sprawnością kończyn, a nawet z paraliżem i niedowładem kończyn dolnych, są w stanie wstać i chodzić.
Terapia wisceralna to metoda manualna, która skupia się na delikatnych manipulacjach wokół narządów wewnętrznych by przywrócić im prawidłową funkcję i ruchomość.
Terapia polegająca na wbijaniu igieł akupunkturowych w obszary przewlekłego bólu powodując natychmiastowe rozluźnienie.
Działania terapeutyczne, które mają na celu kształtowanie mowy, usuwanie wad wymowy oraz nauczanie mowy w przypadku jej braku bądź utraty.
Szereg działań w obrębie twarzy i ust mających na celu poprawę funkcji mowy, żucia, ssania oraz oddychania.
Jedna z metod neurofizjologicznych polegająca na poprawie działania dysfunkcyjnego układu nerwowego.
Forma pracy z ciałem poprzez delikatny ucisk konkretnych struktur kostnych mający na celu uwolnienie drzemiących głęboko napięć powodujących zmęczenie, trudności z koncentracją lub pamięcią czy dolegliwości bólowe niewiadomego pochodzenia.
Terapia metodami neurofizjologicznymi ukierunkowana na poprawę funkcjonalności.
Terapia manualna mająca na celu zmniejszenie napięć w obrębie głowy, szyi i twarzy.
Terapia zmniejszająca dolegliwości spowodowane bruksizmem oraz napięciami w obszarze szczęki.
Ucząca prawidłowych nawyków, sposobów radzenia sobie z dolegliwościami i zapobiegania powikłaniom.
Terapia manualna skoncentrowana na łagodzeniu bólu, redukcji napięcia mięśniowego oraz poprawie funkcji układu ruchu.
Technika terapeutyczna wykorzystująca podciśnienie wytwarzane przez bańki próżniowe. Masaż intensywnie pobudza krążenie krwi i limfy, redukuje napięcie mięśniowe.
Masaż pobudzający układ limfatyczny do efektywniejszego usuwania toksyn i nadmiaru płynów z organizmu. Poprawia krążenie limfy, redukuje obrzęki, wspiera odporność i pomaga w leczeniu stanów zapalnych oraz problemów związanych z zastojami limfatycznymi.
Forma spotkania, podczas którego psycholog pomaga zrozumieć i rozwiązać trudności emocjonalne, psychiczne lub interpersonalne, z którymi boryka się pacjent kierowana zarówno do dzieci, nastolatków, jak i dorosłych.
Forma wsparcia psychologicznego w zrozumieniu trudności z seksualnością kierowana zarówno do osób dorosłych, nastolatków, jak i rodziców potrzebujących konsultacji ich dzieci, a także osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich bliskich.
